Це всього лише питання часу! На думку співзасновника компанії DeepMind Мустафи Сулеймана, висловлену нещодавно в бесіді з CNBC, через п’ять років у кожної людини буде помічник, що працює на основі штучного інтелекту. Крім виконання простих автоматизованих завдань, ці цифрові помічники можуть стати невід’ємною частиною нашого повсякденного життя.
Цей рік знаменує собою поворотний момент у колективному сприйнятті ШІ. Незважаючи на недоліки, що зберігаються, ефективність цих технологій привернула увагу всього світу. Такі технологічні лідери, як Тім Кук і Білл Гейтс, уже висловили свою думку про потенційний вплив і масштаби ШІ.
На думку генерального директора Apple Кука, ця технологія може вплинути практично на всі аспекти нашого життя. Білл Гейтс, співзасновник компанії Microsoft, вважає, що ШІ за значимістю стоїть в одному ряду з винаходом Інтернету. І цей феномен тільки прискорюється: згідно з нещодавнім звітом компанії MarketsandMarkets, до 2027 року сектор ШІ стане індустрією вартістю 407 млрд. дол. За такої траєкторії розвитку постає актуальне питання: як ШІ впливатиме на життя кожної людини в найближчі роки?
ШІ для кожного протягом п’яти років
Мустафа Сулейман, співзасновник компанії DeepMind, а нині генеральний директор Inflection AI, бачить майбутнє, в якому всього за п’ять років кожна людина матиме свого персонального помічника, що працює на основі штучного інтелекту. На його думку, ці майбутні помічники будуть настільки досконалими, що зможуть не тільки керувати складними масивами інформації, а й допоможуть зробити користувачів більш проникливими та продуктивними в повсякденному житті. Сулейман уявляє собі майбутнє, в якому ШІ стане більш різноманітним і доступним ресурсом.
Ба більше, якість цих систем постійно підвищується. Команди розробників вважають справою честі доопрацювання й оптимізацію роботи, поступово зменшуючи кількість помилок і невідповідностей у відповідях, що генеруються. Візьмемо, наприклад, еволюцію мовних моделей OpenAI серії GPT. Перехід від GPT-3.5 до GPT-4 дозволив істотно підвищити надійність і точність, що стало ще одним кроком на шляху до реалізації того майбутнього, яке уявляв собі Сулейман.
На шляху до дедалі більшої близькості між людиною і машиною
ШІ розвивається в напрямі універсальності, яка дасть змогу ШІ стати справжньою правою рукою людини. Мустафа Сулейман припускає, що ці цифрові пристрої вийдуть за рамки ролі помічників, які виконують основні функції. Вони зможуть стати тренерами, стратегічними радниками та навіть супутниками життя. Це вже стало реальністю завдяки таким платформам, як ChatGPT компанії OpenAI, яку можна налаштувати на наслідування різним фахівцям. Інший яскравий приклад – Jarvis, інтерактивний чат-бот, здатний спілкуватися з користувачами в голосовому режимі. Такий спосіб голосового спілкування надає додатковий рівень персоналізації та полегшує взаємодію, роблячи ШІ майже людським.
Ці системи дедалі краще розумітимуть особисті історії користувачів, щоб надавати дедалі індивідуальніші відповіді та рішення. Однак у такої граничної персоналізації є один потенційний недолік: ризик виникнення залежності від цих технологій. Стаючи незамінними в різних сферах життя, ці ШІ-помічники можуть викликати залежність, яка в деяких випадках може обмежити нашу самостійність і розбірливість.
Залишити коментар