Swarm – експериментальний фреймворк, призначений для організації ШІ-мереж агентів, які здатні спілкуватися між собою, співпрацювати та вирішувати складні завдання автономно. Концепція таких мультиагентних систем аж ніяк не нова, але Swarm – практично перше у своєму роді рішення, яке дасть змогу по-справжньому широкому колу розробників доторкнутися до їх створення. Бібліотека, до речі, використовує тільки верхньорівневі абстракції, тож нею може користуватися навіть людина, яка не розуміється на внутрішньому устрої LLM і машинному навчанні загалом.

Щоб створити свою міні-цивілізацію ШІ, потрібно:
- Визначити кількох агентів з їхніми ролями. Наприклад, агент-хороший коп і агент-поганий коп. Кожному агенту ви можете додати опис та інструкції: його характер, цілі, патерни поведінки тощо.
- Визначити, як і коли агенти передаватимуть завдання один одному. Наприклад, «якщо злочинець починає поводитися грубо на допиті, хороший коп передає управління поганому копу». Ця концепція – ключове, що дозволить вам спостерігати за співпрацею агентів.
- Запустити все з потрібним початковим станом.
OpenAI підкреслює, що Swarm не є офіційним продуктом компанії, і випустили вони бібліотеку по-тихому, навіть без пресрелізу. Проте, є причини вважати, що Swarm все-таки важливий для стартапу. CEO OpenAI, Сем Альтман, вважає, що мультиагентні системи – це наступний щабель розвитку ШІ. У своєму недавньому інтерв’ю він виділяв лише 5 етапів розвитку штучного інтелекту:
- Чат-боти. Це звичайний ChatGPT, яким ми його знаємо;
- Ризонери (чат-боти, що міркують) <- після виходу моделі o1 від OpenAI ми перебуваємо тут;
- Агентні системи, які здатні керувати великими процесами;
- Інноватори – ШІ, який може робити наукові відкриття;
- І, нарешті, цілі організації, що складаються з ШІ-агентів.
У тому ж інтерв’ю Альтман зазначав, що «Перехід з рівня один на рівень два зайняв у нас дуже багато часу, але завдяки цьому зараз ми прискорено рухаємося на рівень три». Можливо, Swarm – і є той самий початок переходу на третю стадію, і компанія хоче почати збирати відгуки громадськості про подібні продукти? Хай там як, можливо, скоро ми побачимо справжні величезні мультиагентні системи, і Swarm – чудовий спосіб почати розуміти, як вони працюють.
Код проекту Swarm відкритий і знаходиться в цьому репозиторії.
Залишити коментар